لاستیک های فرسوده خطر آفرین شد

۱۴ مهر ۱۳۹۸
  • 0
  • 1019
لاستیک های فرسوده خطر آفرین شد

استفاده از لاستیک های تاریخ مصرف گذشته در حمل و نقل و استفاده کامیونداران از این نوع لاسیک ها خطر آفرین شد. به همین دلیل در هنگم خرید از جنس لاستیک و تاریخ آن بیاد اطمینان حاصل کنیم. استفاده از هرگونه لاستیک ها به صورت تاریخ گذشته غیر مجاز می‌باشد و نباید از آن استفاده شود ، متسفانه با گران شدن لاستیک و لوازم مصرفی خودرو عده ای از سود جویان برای از بین زدن توازن بازار لاستیک های ارزان قیمتی را وارد بازار های داخلی میکنند. استفاده از لاستیک های ارزان و خرید آن در بازار داخل = استقبال از مرگ ، با وارد شدن این نوع لاستیک ها به سطح بازار و ندشتن هیچ گونه تفاوتی با لاستیک های دیگر موجب شده است تا دبیر کل کامیون داران برای راه حل این مشکل چاره ای بیاندیشد. به همین منظور دستور صادر شده است از این به بعد شرکت ها موظف می‌باشند تا تمامی لاستیک های تولید خود را به همراه تاریخ تولید و مصرف به بازار عرضه کنند ، همچنین این موارد باید بر روی لاستیک نیز ثبت شود.

این امر یکی از مهم ترین اقداماتی می‌باشد که در راستای بهبود بازار های داخل انجام می‌شود در ماه های آینده شاهد این گونه تغیرات در صنعت لاسیتیک سازی خواهیم بود.مواد به کاربرده شده در ساخت تمامی لاستیک ها به دلیل داشتن جنس پلاستیک نیازمند به استفاده می‌باشند ، در غیر این صورت پس از مدتی مواد به کاربرده در آن ها فاسد می‌شود و دیگر قابل استفاده نمی‌باشد. لاستیک های فرسوده امروز در سطح بازار به فروش می‌رسند ، استفاده از نام دولت برای فروش لاستیک های فرسوده با قیمت های دولتی یکی از شگرد افرادی است که لاستیک های فرسوده را در بازار ایران به فروش می‌رسانند.

لاستیک های فرسوده

به همین دلیل می‌باشد که باید با دقت بسیار بالا در هنگام خرید لاستیک و خرید از فروشگاه های معتبر اقدام کنیم. با توجه به بروز این مشکل در سطح کشور وزیر صمت در مصاحبه با خبرگزاری ها گفت : نمی‌دانم چرا با توجه به توانایی تولید داخلی در لاستیک های ماشین آلات سنگین اما هنوز واردات آن از کشور های اطراف و خارجی صورت می‌گیرد ، ما در داخل کشور توانایی تولید و اشباه بازار را داریم اما اقدام به تولید آن نمی‌کنیم. با توجه به مصرف 400 هزار تن لاستیک در کشور شرکت های تولید داخل تنها 250 هزار تن لاستیک را در سطح بازار دارند و باقی مانده نیاز های مصرفی بازار داخل از طریق استفاده از لاستیک های وارداتی و خارجی می‌باشد.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

8+3 =


هیچ نظری ثبت نشده است