آرامش نسبی بازار لاستیک با تایر های تاریخ گذشته !!

۱۵ مهر ۱۳۹۸
  • 0
  • 907
آرامش نسبی بازار لاستیک با  تایر های تاریخ گذشته  !!

دبیر کانون کامیونداران گفت در پی گرانی بازار لاستیک در ایران انبار های لاستیک های تاریخ انقضا گذشته در ایران خالی شده است این در حالی است که بازار داخل قبل از ورود لاستیک های فرسوده قیمت نسبتا بالایی داشت ، به همین دلیل باعث شد با ورود لاستیک های تاریخ گذشته به بازار قیمت های لاستیک پایین تر بیاید و آرامش نسبی وارد بازار شود.به دلیل متشنج شدن بازار در سال گذشته تا به امروز سبب شد تا افزایش قیمت لاستیک هارا در پی داشته باشد ، همچنین کمبود لاستیک در بازار یکی دیگر از عوامل گران شدن لاستیک در بازار داخل بود و در پی آن اعتراض کامیون داران در اوایل سال موجب تشدید قیمت های بالا و همچنین کمبود بیشتر لاستیک ها در بازار شد.

اما با آمدن وزارت صمت در ایت زمینه سبب شد تا بازار به آرامش برسد و بتواند قیمت ها را نسبتا پایین آورده و تقاضاها در این باره را تامین کند ، اما تا همین چند روز گذشته این وضعیت ثابت و بدون مشکل بود تا این که اخبار مبتنی بر توزیع لاستیک های تاریخ گذشته در بازار منتشر شد و مجدد موجب تشنج بازار لاستیک داخل شد. با توجه به غیر مجاز بودن این موضوع و توزیع لاستیک های فرسوده در کشور باید با متخلفان برخورد های قانونی شود ، همچنین باید لاستیک های تاریخ گذشته بازارجمع آوری شود تا موجب خسارت های جانی و مالی به مردم نشود. مسئولان باید مردم را در این مورد مطلع کنند و مردم هم باید در هنگام خرید به تاریخ انقضا لاستیک های داخل بازار توجه داشته باشند.

شایعاتی هم در این مورد وجود دارد که استفاده از لاستیک های تاریخ گذشته در بازار و پخش آن به این دلیل بوده است که بتوانند قیمت های بازار را پایین بیاورند و در نتیجه بتوانند رضایت کامیوندارن و رانندگان را به دست بیاورند ، به همین دلیل استفاده از این لاستیک های فرسود در بازار هیچگونه کاهش قیمتی را سبب نشده است. قبلا از خرید لاستیک باید حتما مطمئن شد تا تاریخ لاستیک های خریداری شده از فروشگاه گذشته نباشد. همچنین در صورت مشاهده هر گونه خلاف و فروش لاستیک های تاریخ گذشته توسط فروشگاه ها به مراجع قضایی اطلاع داده شود.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

8-2 =


هیچ نظری ثبت نشده است