افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن قیمت بنزنین

۰۷ آذر ۱۳۹۸
  • 0
  • 687
افزایش قیمت بنزین و دو نرخی شدن قیمت بنزنین

پس از گذشت چند ماه از شایعات توسط دولت و دستگاه های ذیل ربط بالاخره در نیمه شب 24 آبان 98 شرکت نفت و فرآورده های نفتی ایران قیمت بنزین را افزایش داد و سبب گرانی و به اصطلاح دو نرخی شدن قیمت بنزین در سطح کشور شد ، این امر سبب شد تا مردم در شوک ناگهانی قرار بگیرند و سبب شود تا برخی از افراد در جامعه احساس نارضایتی کنند. در ادامه به متن اطلاعیه شرکت ملی پخس فرآورده های در رابطه با سهمیه بندی بنزین می‌پردازیم :

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان می‌رساند که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه از ساعت صفر روز 24 ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می‌شود.

1- میزان سهمیه بندی بنزین هر نوع خودرو به شکل زیر است :

1

سواری شخصی بنزین سوز

میزان سهمیه 60 لیتر
2 سواری شخصی گاز سوز

میزان سهمیه 30 لیتر

3

تاکسی بنزین سوز 

میزان سهمیه 400 لیتر
4

تاکسی گاز سوز 

میزان سهمیه 200 لیتر
5

موتورسیکلت

میزان سهمیه 25 لیتر
6

وانت کم مصرف بنزینی

میزان سهمیه 200 لیتر
7

وانت پر مصرف بنزینی

میزان سهمیه 300 لیتر
8

وانت کم مصرف دوگانه 

میزان سهمیه 60 لیتر
9

وانت پر مصرف دوگانه 

میزان سهمیه 120 لیتر
10

آمبولانس

میزان سهمیه 500 لیتر

با افزایش قیمت بنزین و سوخت عده ای از جمع رانندگان به دلیل گران بودن قیمت سوخت دست از کار کشیده بودند و کار نمی‌کردنند به همین دلیل نمی‌توانیم به خوبی بگوییم که در آینده چه خواهد شد چون بنزین و گازوئیل دو ماده بسیار مهم در صنعت ایران می‌باشد و این گرانی به شدت در اقتصاد داخلی ایران تاثیر خواهد داشت.

اما با این افزایش قیمت عده ای دچار نارضایتی شدند و دولت با دیدن این که قیمت کالا ها روز به روز در حال افزایش است به فکر افتاد و تصمیم بر آن گرفت که لایحه ای دو فوریتی برای مجلس ارسال کند و در مجلس تصمیم بگیرند که بنزین تک نرخی با قیمت 1500 تومان به فروش برسد و یا خیر به حالت دو نرخی سهمیه ای و آزاد به فروش برسد ، درصورتی که این تصمیم از سوی دولت و نمایندکان مجلس تصویب شود به سرعت خبر آن به شما خواهد رسید. همه میدانیم با گران شدن بنزین تمام اقلام روز مره و مورد نیاز ما به مراتب گران تر خواهد شد و زندگی در این وضعیت سخت تر می‌شود و همه به امید ارزان تر شدن و تصویب این لایحه از سوی مجلس هستیم.

 

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

5*2 =


هیچ نظری ثبت نشده است