کشنده ولوو سری FH در مقابل کشنده مان سری TGA

۱۱ آبان ۱۳۹۸
  • 0
  • 1128
کشنده ولوو سری FH در مقابل کشنده مان سری TGA

در این مقاله از وب سایت پایه یک قصد داریم تا دو کشنده نام دار بازار های داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار بدهیم این دو برند به عنوان پرچم دار های بازار داخل ایران می‌باشند ، این دو کمپانی به عنوان یکی از قدیم ترین سازنده های ماشین های سنگین در جهان معرفی شده اند و هنوز هم همواره به عنوان بزرگ ترین ها می‌باشند. کشنده های ولوو سری اف اچ در سال 1993 از سوی کمپانی ولوو متولد شد این سری به عنوان با اصالت ترین و قدیمی ترین سری های کشنده در ایران می‌باشد ، همچنین یکی از مزیت های این کشنده در این بود که در سال اول تولید خود توانست فروش سال را در دستان خود گرفته و این شرکت بیشترین فروش را داشته باشد. کشنده های ولوو که در تابستان امسال نسل جدید خود را وارد بازار های جهانی کرده است با موتوری قدرتمند و پیشرفته نسبت به نسل قبل این کشنده می‌باشد. نسل های جدید کشنده های اف اچ از سه نوع جعبه دنده استفاده شده است ، جعبه دنده ای 9 سرعته ، جعبه دنده 14 سرعته ، جعبه دنده خودکار یا به اصطلاح شیفت آی که در واردات این محصول به داخل کشور از جعبه دنده 14 سرعته استفاده شده است.

یکی از برتری های کشنده اف اچ در مقابل مان تی جی آ استفاده از دنده کرال می‌باشد که در همین ابتدا قدرت بالا و هوشمندی ، این سری از کشنده های ولوو را به رخ می‌کشد ، اما هنوز زود است برای مقایسه این دو کشنده با یک دیگر باید ، از تمام جهت ها این دو سری را با هم مقایسه کرد و در نهایت بتوانیم نتیجه گیری کلی را انجام بدهیم.

کشنده مان سری TGA برای اولین بار یکی از اعضای این خانواده در سال 2001 وارد بازار های جهانی شد ، شرکت آلمانی مان با وارد کردن این کشنده به بازار های جهانی توانست نام برترین کشنده سال را از آن این محصول جدید خود کند ، همین امر سبب شد تا نمونه های پیشرفته تر این خانواده وارد بازار های جهانی شود و به اصطلاح ارتقا یافته این خانواده وارد عرصه بازار های جهانی شود. جدید ترین مدل عرضه شده در سری تی جی آ با مضخصات به خصوصی از جمله یک موتور شیش سیلندر 8/12 لیتری به قدرت 480 اسب بخار ، گشتاور 2300 نیوتون که دارای استاندارد یورو 3 می‌باشد استفاده از سوخت رسانی به صورت الکتریکی و مدرن در این سری جدید کشنده های گروه مان که باعث می‌شود سوخت رسانی به تمام سیلندر ها صورت بگیرد.

جعبه دنده ها

استفاده از دونوع جعبه دنده در ساخت این کشنده سبب شده است تا با توجه به شرایط کشور های مختلف رانندگان بتوانند به صورت مورد علاقه خود از این دو دنده استفاده کنند ، استفاده از جعبه دنده 16 سرعته استفاده شده است که با استفاده از کلاچ خودکار یکی که به صورت یک شاسی در کنار سردنده تعبیه شده است ساخته شده. یکی از نکات منفی کشنده مان نداشتن دنده کرال می‌باشد ، یکی دیگر از بارز ترین نکات منفی کشنده های مان تحویلی از سمت اورین خودرو می‌باشد که با به کارنبردن اینتاردر یا همان کند کننده آن می‌باشد ، یکی دیگر از این معایب نداشتن ترمز تریلر و تک محور است ، که باید این قطعات بسیار مهم و ایمنی که از سوی شرکت چینی ساخته شده در این کشنده قرار داده شده است از بهترین نوع باشد ، و سبب شود تا در نهایت حافظ جان رانندگان در طی مسیر باشد.

ایمنی بسیار بالا سری های FH در ایران به دلیل استفاده است به روز ترین سیستم ها و تکنولوژی های روز ، به کار بردن قوی ترین سیستم های ترمز ABS / ASR / ESP  سبب شده است تا حافظ جان رانندگان باشد.

استفاده از ترمز های موتور در محصولات شرکت ولوو در ایران سبب شده است تا این محصولات به صورتی باشد که تمام رانندگان برای استفاده از آن خو گرفته اند و به راحتی با سازوکار این ترمز موتور آگاه هستند. با استفاده از سیستم هوشمند LPG که سبب شده است این سیستم تا در هنگام رانندگی زمانی که راننده از مسیر خود خارج می‌شود سریعا به وسیله سیستم های ایمنی و هشدار به راندده اطلاع داده می‌شود ، تا به مسیر خود بازگردد ، به همین جهت با استفاده از سیگنال های صوتی و به روز کم می‌کند به حفظ جان رانندگان و مسافران استفاده از تکنولوژی ACC  کمک می‌کند تا فاصله میان ماشین در حال حرکت روبه رو را سنجیده و نسبت به آن در صورت لزوم با هشدار به راننده اطلاع بدهد که فاصله راننده بسیار زیاد است با خودرو رو به رویی این تکنولوژی به کاربرده شده در کشنده های ولوو کمک می‌کند تا در مواقع اضطراری کشنده به صورت اتومات سرعت خود را کم کند.

کابین داخلی 

در داخل کابین کشنده ولوو به دلیل داشتن فضای بسیار باز تر و بزرگ تر بودن آن برای استراحت و خوابیدن بسیار مناسب می‌باشد ، راننده به راحتی می‌تواند در آن استراحت کند ، اما این موضوع در کشنده مان بسیار بهتر و زیبا تر می‌باشد ، کشنده های مان سری TGA  به دلیل داشتن فضای داخلی بسیار بزرگ تر و بهتر توانسته است لقب بزرگ ترین کابین را در بین رقیب ها و مخاطبان به خود اختصاص بدهد به همین دلیل می‌تواند به خوبی مورد توجه عموم قرار گیرد ، داشتن فضای بسیار راحت در این کشنده سبب شده است تا راننده به راحتی در حین ایستادن بتواند در داخل کابین آن حرکت کند.

قیمت

از لحاظ قیمتی در کشنده های ولوو بسیار بالا تر می‌باشد ، دلیل گران بودن کشنده ولوو اف اچ نسبت به مان تی جی آ به دلیل داشتن امکانات بسیار زیاد در مقابل این مدل مان می‌باشد ، استفاده از سیستم های به روز به کاربردن سیستم های ایمنی بسیار یکی از بزرگ ترین مزیت های این کشند محسوب می‌شود ، اما در کشنده های مان از سیستم های ایمنی ابتدایی استفاده شده است ، به دلیل به کارنبردن جدید ترین تکنولوژِی ها در ساخت آن سبب شده است قیمت نسبتا پایین تری را داشته باشد ، رانندگانی که نیاز به قیمتی ارزان تر دارند می‌توانند از کشنده های مان بهرببرند ، اما در صورت توانایی رانندگان می‌توانند از کشنده های ولوو استفاده کنند.

خدمات 

به صورت کلی خدمات پس از فروش و تعمیرات محصولات اف اچ بسیار بیشتر می‌باشد ، همچنین قطعات آن به راحتی در داخل کشور وارد می‌شود رانندگان می‌توانند تمام قطعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. اما در کشنده های مان این مورد صدق نخواهد کرد و رانندگان باید برای پیدا کردن قطعات مصرفی و مورد نیاز خود از قبل سفارش داده تا درنهایت به دستشان برسد.

نتیجه

به صورت کلی اگر در کشور های اروپایی زندگی می‌کنید ، استفاده از کشنده ولوو کم تر پیشنهاد می‌شود  به دلیل ارزان تر بودن این کشنده و پیدا شدن قطعات مورد نیاز آن در کشور های اروپایی به راحتی و همچنین داشتن کابین بسیار بزرگ نسبت به کشنده ولوو بسیار به رانندگان کمک خواهد کرد ، در طی مسیر های طولانی به راحتی بتوانند استراحت کنند . اما استفاده از کشنده های اف اچ در ایران بسیار رایج است یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از اف اچ در دسترس بودن قطعات آن در داخلی کشور می‌باشد ، همین موضوع سبب شده است علاقه رانندگان بیشتر به سمت محصولات کشور ولوو برود.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

6*5 =


هیچ نظری ثبت نشده است