کامیونت شیلر | مینی بوس شیلر

۱۴ مهر ۱۳۹۸
  • 0
  • 1437
کامیونت شیلر | مینی بوس شیلر

کامیونت شیلر و مینی بوس شیلر یکی از محصولات جدید گروه بهمن می‌باشد ، در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این محصول جدید گروه بهم بپردازیم. این کامیونت و مینی بوس تازه تاسیس در تاریخ 29 شهریور 98 در هتل المپیک توسط بهمن دیزل معرفی و رونمایی شد. گروه بهمن دیزل با رونمایی از جدید ترین محصول خود در بازار توانست توجه بسیار از خریدارن و مردم را به خود جلب کند. به دلیل داشتن امکانات بسیار ، گیربکس خوب و موتور سازماندهی شده در محصولات شیلر گروه بهمن توانست تا مقدار بسیار زیادی از کامیونت و مینی‌بوس های خود را در بازار به صورت پیش فروش به فروش برساند. با توجه به گفته کمالی مدیر پروژه محصولات شیلر گروه بهمن دیزل ، شیلر نام یک منطقه ای است در غرب ایران ، این منطقه دارای دره ای بسیار بزرگ است ، همچنین در قدیم این منطقه یکی از مناطقی محسوب می‌شود که اتفاقات زیادی در آن رخ داده است. به همین جهت گروه بهمن با استفاده از این نام محصول خود را معرفی کرد.

نگاهی به کامیونت شیلر

کامیونت های شیلر با داشتن استاندارد های روز دنیا و گذراندن انواع تست های مختلف در شرایط جوی متفاوت و انواع جاده های کوهستانی شهری و... توانسته است به استاندارد های لازم برسد ، به همین دلیل و داشتن جدید ترین تکنولوژی های روز و گذراندن تست های مختلف در مراحل مختلف ساخت این کامیونت محصول جدید گروه بهمن سبب شده است تا نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کند ، همچنین استفاده از جدید ترین نوع گیربکس های 6 دنده در کامیونت شیلر که توانایی تولید 510 نیوتون بر متر گشتاور قدرت را دارد ، علاوه بر این موضوع نشان می‌دهد که این کامیونت در دنده های سنگین افت گشتاورد ندارد. استاندارد تولیدی کامیونت های شیلر به صورت 6 تن می‌باشد ، اما در مدل های 5 تن و 8 تن نیز بنا به نیاز مشتریان به بازار عرضه می‌شود. یکی از بزرگ ترین افتخارات تولید این محصول برای گروه بهمن استفاده از محصولات شرکت های ایرانی در ساخت این کامیونت می‌باشد ، اکسل و شاسی استفاده شده در ساخت کامیونت های شیلر محصول شرکت های داخلی بود و توسط نیرو های کار کشور تولید می‌شود ، همین موضوع سبب شده است تا توجه مسئولان به آن جلب شده و از این پروژه استقبال کنند. داشتن استاندارد آلایندگی یورو 4 در ساخت کامیونت های شیلر لحاظ شده است.

سیستم ترمز کامیونت شیلر

سیستم ترمز کامیونت های شیلر بسیار مدرن و ایمن می‌باشد ، استفاده از ترمز های برند wabco  در ساختمان ترمز های این محصول به علاوه استفاده از سیستم ESC که یکی از تکنولوژی های جدید موجود در سیستم ترمز می‌باشد ، معمولا از ESC به دلیل کارایی بسیار خوب در شرایط جوی نامساعد در ساخت انواع کشنده های استفاده می‌شود. شما می‌توانید با خیال راحت از این کامیونت در مسیر های نامساعد و در شرایط جوی مختلف استفاده کنید بدون هیچ گونه نگرانی شیلر پاسخ گوی تمام نیاز های شما در این مورد خواهد بود.

کاربرد کامیونت شیلر

با داشتن کاربرد های متفاوت کامیونت های شیلر در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد ، کامیونت های شیلر 6 تن قابلیت حمل 3330 کیلوگرم را دارند ، به همین جهت استفاده از کامیونت های شیلر به عنوان کامیونت های حمل یخچالی ، کامیونت چادری ( برای حمل بار و اثاثیه ) و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم ترین مسائل در ساخت کامیونت های شیلر که سبب شده است این کامیونت در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد داشتن شعاع گردش 6.45 متر است که یکی از بهترین شعاع های گردش را در بین کامیونت های موجود در بازار دارد. لازم به ذکراست بیش از 50 درصد از ابزار و قطعات به کاربرده شده در ساخت محصولات شیلر تولید کارخانه های داخلی بوده است.

نگاهی به مینی‌بوس شیلر

محصول دیگر که توسط گروه بهمن معرفی شده است ، مینی‌بوس های شیلر می‌باشد ، این مینی‌بوس تقریبا با داشتن خصوصیاتی مشابه با کامیونت شیلر یکی از بهترین مینی‌بوس های داخل بازار شناخته شده است. استفاده از ساختاری تقریبا مشابه با مینی‌بوس های سحر تولید شده توسط شرکت بهمن دیزل می‌باشد ، اما با داشتن تفاوت های کلی و بهتر بودن این مینی‌بوس در شرایط یکسان در برابر مینی‌بوس سحر تولید شده توسط گروه بهمن ، یکی از بزرگ ترین تغیرات میان این دو محصول تولید توسط گروه بهمن داشتن استاندارد آلایندگی یورو 5 در ساخت مینی‌بوس شیلر می‌باشد.

 

سیستم ترمز مینی‌بوس شیلر

 با استفاده از ترمز های شرکت wabco در ساخت سیستم های ترمز این محصول و استفاده از تکنولوژی جدید مورد استفاده در کامیون ها و کمپرسی ها به نام ESC به خوبی توانسته است نظر مسئولان و رانندگان را به خود جلب کند.

کامیونت شیلر

موتور قدرتمند

استفاده از موتوری بسیار قدرت مند 4 سیلندر به صورت خطی از نوع تزریق مستقیم به موتور ، همچنین استفاده از توربوشارژ و اینتر کولر در ساخت آن که توان داخلی موتور را در شرایط مختلف بالا برده و سبب می‌شود احتراق بهتر صورت بگیرد ، استفاده از این مینی‌بوس ها در شهر بهترین کارایی را دارد ، همچنینبا داشتن گشتاور 440 نیوتون بر متر و قدرت موتور 141 اسب بخار در شرایط 2600 دور/ دقیقه ، حجم موتور 3760 سی سی به بازار داخل عرضه می‌شود.

جعبه دنده ، گیربکس

استفاده از جعبه دنده قدرت مند 1+5 در طراحی آن بسیار کار آمد به می‌باشد ، همچنین جعبه دنده و گیربکس استفاده شده در تولید مینی‌بوس های شیلر از محصولات کارخانه های داخلی می‌باشد ، به همین جهت علاوه بر استفاده از تولیدات داخل موجب ایجاد شغل در داخل کشور خواهد شد. استفاده از امکانات رفاهی در مینی‌بوس های شیلر و کامیونت های شیلر بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، به کاربردن سیستم سرمایش و گرمایش در هردو مدل ، استفاده از شیشه های برقی ، پخش CD  و همچنین استفاده از صندلی های قابل تنظیم مسافران در مینی‌بوس های شیلر و صندلی قابل تنظیم برای راننده و کمک راننده در کامیونت های شسیلر یکی از مزیت های و امکانات رفاهی به کاربرده شده در خانواده شیلر می‌باشد.

 

 

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

6+1 =


هیچ نظری ثبت نشده است