نیکولا وان ( Nikola One ) کامیون هیدروژنی

۱۴ مهر ۱۳۹۸
  • 0
  • 1911
نیکولا وان ( Nikola One )  کامیون هیدروژنی

اولین کامیون هیدورژنی در کشور آمریکا توسط شرکت Nikola  این شرکت در حال حاضر بر روی پروژه ساخت کشنده نیکولا وان در حال فعالیت می‌باشد. این پروژه در آینده ای نه چندان دور در کشور آمریکا رو نمایی می‌شود.
تکنولوژی نیکولا وان
کامیون هیدروژنی نیکولا به داشتن تفاوت بسیار بزرگ در بخش پیشرانه آن یکی از متفاوت ترین کامیون های تاریخ می‌باشد ، با حذف پیشرانه دیزلی در ساخت این کشنده سبب شده است علاوه بر بهبود آلاینده ها و هوای جوی سبب کم تر شدن هزینه ها شود.
طراحی بیرونی
این کامیون با داشتن دیزاین متفاوت با دیگر کشنده ها و استفاده از کاپوت هایی با شیب تقریبا زیاد که سبب می‌شود راننده در هنگام رانندگی دید نسبتا بیشتری را داشته باشد، علاوه بر این موضوع شرکت نیکولا با به کار گیری تکنولوژی دوربین های دید 360 درجه توانسته است رانندگی را با این کامیون راحت تر کند.
بهینه سازی بدنه ، قطعات به کار برده شده در ساخت این کامیون باعث شده است تا وزن کم تری را شاهد باشیم ، همین امر سبب شده است برای جا به جایی و حرکت آن نیرو کمتری مورد نیاز باشد.
تغییر باور ها در طراحی این کشنده زیاد هم دشوار نبوده ، این شرکت توانسته است با تغییر درب راننده و کمک راننده و ادغام کردن این دو درب به صورتی که یک درب در پشت صندلی راننده قرار دارد و از قسمت پشت صندلی راننده این درب باز می‌شود. استفاده از ارتفاع بسیار زیاد و سقف بلند در داخل کابین کامیون نیکولا سبب شده است تا رانندگان بلند قد هم بتوانند به راحتی سوار شده و رانندگی کنند.

نیکولاوان
 

طراحی داخلی
استفاده از سقف بلند و طراحی منحصر به فرد آن باعث شده است رانندگان در حین ورود به کابین به راحتی بتوانند در داخل آن بدون هیچ گونه مشکلی راه بروند. استفاده از دو تخت خواب به اندازه های استاندارد باعث شده است به آپشن های آن افزوده شود. به داشتن امکانات دیگر مانند استفاده از میز کامپیوتر، ماکروفر ، به کارگیری یک تلوزیون با کیفیتی 4k  در داخل کابین آن باعث شده است تا تمام رانندگان را علاقه مند به استفاده از این کامیون مدرن کند.
این شرکت در بخش نمایشگر اطلاعات داخل کامیون هم یک ایده جدیدی را به کار گرفته است استفاده از صفحه نمایشگر برای نشان دادن وضعیت کامیون و همچنین در صورت لزوم با وصل شدن به وایفای می‌توانید اطلاعات آن را به روز رسانی کنید.

نیکولا وان هیبریدی


قدرت و موتور
استفاده از یک باتری لیتیومی با ظرفیت 320 کیلو وات ، این باتری می‌تواند به 6 موتور با قدرت 800 ولت قدرت بدهد.
با به کاری گیری تکنولوژی سیستم سلول های سوختی هیدروژن در ساخت این کامیون سبب شده است در زمان نیاز به شارژ این سلول ها به کمک باتری این کامیون آمده و آن را مجددا شارژ می‌کنند.
با داشتن این موتور قدرت مند در ساخت نیکولا وان باعث شده است تا بتواند نیروی 1000 اسب بخار تولید کند این نیرو بسیار مناسب است. با داشتن این قدرت تولید جدید شرکت نیکولا می‌تواند سریع تر از دیگر کامیون ها در زمان 30 ثانیه به همراه بار به سرعت 61 مایل برسد.
استفاده از موتور های مخصوص الکتریکی در هر 6 چرخ باعث شده است تا این کشنده بتواند در شرایط نیاز و در جاده های مختلف به هریک از این چرخ ها یک گشتاورد خاصی را داده و در نهایت موجب برنامه ریزی موتور ها و چرخ ها می‌شود. استفاده از تکنولوژی قرار دادن موتور های الکتریکی در تمامی چرخ های این کشنده سبب شده است تا علاوه بر بالا رفتن ایمنی رانندگی در طول مسیر ، راننده بتواند در هر زمان که نیاز داشت با استفاده از این امکانات کشنده را کنترل کند.

نیکولا وان رانندگی بدون سرنشین
 

نیکولا کامیون محبوب 
با داشتن سوخت هیدروژنی نیکولا وان به راحتی می‌توانند در جایگاه های این شرکت در کشور آمریکا سوخت گیری کنند ، این سوخت گیری برای پرشدن انرژی حرکت آن 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد که این شرکت تصمیم گرفته است تا برای یک میلیون کیلومتر پس از خرید رایگان باشد. با محبوبیت بسیار این کامیون سبب شده است شرکت نیکولا 6900 دستگاه از این کامیون مدرن را پیش فروش کند و بتواند توجه بسیار از رانندگان را به خود جلب کند.
 

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

8*3 =


هیچ نظری ثبت نشده است