تاریخچه ولوو FH

۲۱ مهر ۱۳۹۸
  • 1
  • 1205
تاریخچه ولوو FH

کشنده های FH در دنیا یکی از بزرگ ترین خانواده کشنده ها می‌باشد ، در خانواده کامیون های کشنده اگر با دقت نگاه کنیم می‌بینیم که شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت داشته اما با گذشت زمان فعالیت آن ها از بین رفته است و جایگاه خود را در بازار های خارجی از دست داده اند اما این مشکل برای شرکت ولوو و سری اف اچ آن اتفاق نیوفتاده است و این شرکت توانسته است یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان در این زمینه باشد و همچنان بازار های جهانی را در دست خود داشته باشد.

استفاده از تکنولوژی های روز دنیا از بدو تولد کشنده های سری FH  سبب شده است تا به امروز در بازار خرید و فروش کشنده های روز دنیا مانده و بدرخشد ، با داشتن مشتریان بسیار در این زمینه توانایی مقابله با کشنده های دیگر روز دنیا را دارد و می‌تواند به راحتی در این بازار ادامه بدهد. ولوو سری اف با داشتن سیستم ایمنی و رفاهی روز دنیا سالگرد 25 سال تاسیس سری اف را جشن میگیرد ، و مسئولان آن معتقد هستند که امروزه همچنان بدون رقیب در حال فعالیت در اروپا هستند و بازار داخلی آن را برد دست دارند.

volvo fh16

اختراع ترمز خاص مختص به محصولات اف هاچ ولوو به نام ویب (VEB) استفاده کرده است استفاده از این محصولات سبب شده است تا اصطحلاک محصولات ولوو کمتر شود و در نهایت موجب کم شدن هزینه های مصرفی در این کشنده بشود ، علاوه بر این موضوع با داشتن جدید ترین تکنولوژی برای سیستم ترمز و تعلیق آن شما از لحاظ سیستم ایمنی بسیار ایمن خواهید شد و دیگر نگران جاده های پر پیچ و خم و جاده های کوهستانی با وضعیت های نامساعد نباشید بلکه این تکنولوژی می‌تواند به خوبی از شما در این مسیر ها محافظت کند.

استفاده از شاسی های پیشرفته و بهتر از نسل های قبل در ساخت کشنده های ولوو سبب می‌شود راننده بتواند در هنگام رانندگی احساس راحتی داشته باشد تا در نهایت بتواند به خوبی مسیر را طی کند ، یکی از مهم ترین بخش های طراحی کشنده های FH استفاده از بهترین متریال در ساخت آن ها و در نهایت به ارمغان آوردن راحتی برای رانندگان می‌باشد ، به همین دلیل استفاده از این نوع کشنده ها به رانندگان احساس راحتی را می‌دهد که در جاده بتوانند به خوبی به مسیر خود ادامه دهند.

ولوو سری اف هاچ در سال 1993 به نام FH12 معرفی شد این اولین کشنده ساخته شده در خانواده اف اچ ولوو بود ، استفاده از موتور 12 لیتری در ساخت این محصول آن را به قول جاده ها تبدیل کرده بود ، استفاده از تکنولوژی 4 سوپاپ در هر سیلندر و استفاده از ریل غیر مشترک تزریق در هر سیلندر که یک مدل جدید بود و طراحی به خصوصی داشت که تا به حال هیچ کشنده ای قبل از سال 1993 از آن استفاده نکرده بود. پس از گ  ذشت دوسال و نمایان شدن موفقیت های شرکت ولوو این شرکت تصمیم به استفاده از ایربگ در ساخت کشنده های خود شد در سال 1995 شرکت ولوو اولین ایربگ های خود را بر روی سری محصولات FH خود قرار داد. پس از گذشت زمان این رویه استفاده از ایربگ در کشنده ها به ندرت در شرکت های دیگر سازنده ماشین های سنگین قرار داده شد.

کامیون کشنده ولوو اف هاچ

در سال 1996 شرکت ولوو توانست با اختراع تکنولوژی جدید تصادف و استفاده از آن در ساخت کشنده های سری اف اچ خود امنیت محصولات این سری را بالا تر ببرد استفاده از تکنولوژی انتقال نیرو به عقب کشنده در هنگام تصادف و جلوگیری از اعمال قدرت و نیرو تصادف به قسمت جلویی این کشنده سبب شد تا در هنگام وقوع تصادف سری اف اچ بتواند نیرو وارده بر قسمت جلویی کشنده را به خوبی تقسیم و این نیرو را به قسمت عقب آن انتقال بدهد و در نهایت موجب آسیب کمتر کابین و سر نشینان آن شود. پس از استفاده از این تکنولوژی در شرکت ولوو استفاده از سیستم انتقال نیرو در هنگام تصادفات در دیگر شرکت ها اجباری شد و به عنوان یک موضوع اصلی مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن به عنوان ملزومات یک کشنده در ساخت آن از این تکنولوژی استفاده می‌شود.

استفاده از سیستم ترمز مدرن در ساخت سری اف هاچ ولوو به نام EBS در سال 1999 استفاده از این تکنولوژی در سیستم ترمز کشنده ها سبب شد تا با استفاده از سیستم برق رسانی ترمز های کشنده ها را تغییر بدهند و بتواند با استفاده از برق ترمز های جدید کشنده های ولوو از سیستم ایمنی بهتری برخوردار شوند ، استفاده از این تکنولوژی سبب شد تا پس از گذشت سال ها تکنولوژی های جدید تری از ترمز ها و  تعلیق کشنده ها به بازار بیاید که تمام آن ها با استفاده از این سیستم طراحی وساخت شده است. در سال 2001 استفاده از ترمز های اتومات در زمان های اضطرار سبب شد تا در زمان تصادفات و همچنین انحراف از جاده به خوبی بتواند به مسیر خود باز گشته و تعادل مسیر را حفظ کند استفاده از این تکنولوژی در ادامه موجب پیدایش سیستم های ایمنی پیشرفته تر در کشنده و خودرو های تولیدی پس از آن شد.

اتاق استراحت کشنده ولوو

استفاده از نکنولوژی پارک کول است که با استفاده از این تکنولوژی سبب می‌شود دمای کشنده در طول شبانه روز و حتی در حین حرکت ثابت بماند و راننده در طول شبانه روز بتواند به خوبی از این تکنولوژی استفاده کند و در نهایت استفاده از این تکنولوژی دما را ثابت نگه داشته و سبب شود در طول شبانه روز رانده به خوبی بتواند استراحت کند. در سال 2002 استفاده از تکنولوژی آی شیفت در محصولات ولوو سبب شد تا مصرف سوخت کشنده های به صورت چشک گیر کاهش پیدا کند تا در مسیر های سخت و کوهستانی نیاز کم تری به تعویض دنده های مکرر باشد. در نسل جدید ولوو استفاده از ترمز های اضطراری که از تصادفات جلوگیری میکند نصب شده است این ترمز به وسیله دوربین های هوشمند عمل می‌کند و در هنگام بروز هرگونه مشکل و شناسایی خطر ترمز آن فعال می‌شود.

استفاده از گیربکس های دوکلاچه در ساخت کشنده های ولوو سبب شد تا این تکنولوژی به کاربرده شده بتواند یکی از بزرگ ترین ساخته های بازار شود در سال 2010 شرکت دایملر بنز این کار را بر روی کامیونت های فوسو انجام داد اما به صورت انبوه فعالیت نکرد ، ولی درسال 2014 شرکت ولوو توانست با تولید انبوه از این تکنولوژی و به کاربردن آن در محصولات جدید خود سبب شد تا بازار را به دست بگیرد و حسابی موجب سر و صدا شود. استفاده از امکان بالا دادن محور سوم به راننده در صورت عدم لزوم و این عمل سبب شد تا از اصطحلاک موجود کم شده و در نهایت بتواند منجر به کاش 5 درصدی سوخت کشنده شود. معرفی کشنده ولوو اف اچ در سال گذشته با سوخت LNG  توانست به خوبی از CO2 های موجود در هوا کاهش پیدا کند و موجب کم تر شدن آلودگی هوا شود این کشنده های گاز سوز در طول مسیر می‌توانند به خوبی بین 20 تا 100 درصد گاز کم تری را تولید کند.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

5*3 =


محمد زرین

۱۳۹۸/۰۷/۲۵

سلام اطلاعات خیلی خوبی بود ممنون از سایت پایه یک