سیستم رانندگی بدون سرنشین کامیون

۱۴ مهر ۱۳۹۸
  • 0
  • 1142
سیستم رانندگی بدون سرنشین کامیون

یکی از شرکت های مدرن به نام تسلا در تلاش است با استفاده از تکنولوژی رانندگی بدون سرنشین کامیون های خود را برای تولید و عرضه به بازار آماده کند. سیستم عملکرد این تکنولوژی استفاده از پیش بینی راه و گرفتن الگو و رانندگی در پشت یک ماشین به صورت خودکار می‌باشد.

استفاده از دوربین های 360 درجه در ساخت کامیون و انواع کشنده ها در کنار استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی سبب می‌شود تا بتوانید رانندگی را به ماشین سپرده و به صورت خودکار به آن ادامه بدهد.

استفاده از تکنولوژی فاصله و اسکن کردن لحظه ای مسیر و فاصله میان دو ماشین سبب شده است تا در هنگام بروز هرگونه مشکل و ترمز های ناگهانی از طرف ماشین پیش رو کامیون سریعا عکس العمل نشان بدهد.

نخستین کشنده با این تکنولوژی در سپتامبر سال جاری به بازار های جهانی عرضه می‌شود. شرکت تسلا با ساخت کامیون و کشنده های مدرن با استفاده از سوخت هیدروژنی و استفاده از این تکنولوژی جدید رانندگی بدون سر نشین در نظر دارد در سال جدید نسل مدرن و جهش یافته کامیون ها را به بازار های جهان عرضه کند. البته یکی از مهم ترین مسائلی که مورد بررسی است تنها شرکت تولید کننده این تکنولوژی علاوه بر تسلا شرکت های دیگری هم هستند ، که در نظر دارند تا با استفاده از این تکنولوژی بتوانند به راحتی محصولات خود را به فروش برسانند.

ماشین بدون راننده

در حال حاضر رقابت میان ساخت انواع مختلف کشنده های مدرن بسیار است و رقابت میان شرکت های مدرن از جمله تسلا و... وجود دارد ، که همین امر سبب شده است ما انتظار تولید محصولی جدید را در سال جاری داشته باشیم ، که از هر نظر تفاوت های بسیار زیادی دارد.

یکی از مشکلات بزرگ در ساخت کشنده های هیدروژنی با قابلیت رانندگی بدون سرنشین خودکار استفاده از باتری های قول پیکر در ساخت آن ها می‌باشد ، یکی از شرکت های فعال در این زمینه می‌گوید استفاده از باتری های قول پیکر در ساخت کامیون های مدرن سبب می‌شود تا سرعت آن ها بسیار زیاد کاهش پیدا کند که همین امر موجب می‌شود تا میزان باز قابل حمل آن ها کاهش پیدا کند.تا به امروز جزئیاتی بیشتر در مورد استفاده از تکنولوژی خودران ارائه نشده است. اما با داشتن کمترین جزئیات در این مورد می‌توانیم تصور کنیم که در آینده ای نه چندان دور چه اتفاقاتی ممکن است بیوفتد و صنعت خودروسازی سنگین در تمام دنیا تغیراتی را تجربه خواهد کرد.

خودرو بدون سرنشین

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

8-1 =


هیچ نظری ثبت نشده است