صفحه اصلی محتوا بلاگ about-scania-r-series

بررسی اسکانیا سری آر

۲۵ دی ۱۳۹۸
  • 0
  • 3376
بررسی اسکانیا سری آر

مقدمه

کشنده اسکانیا سری آر یکی از بهترین و با امکانت ترین سری های اسکانیا در دنیا می‌باشد ، به قدری این کشنده راحت و دارای قدرت بالایی می‌باشد که لقب سلطان جاده ها را رانندگان به این سری داده اند. همچنین مصرف سوخت پایین نسبت به دیگر مدل های اسکانیا و همچنین مقرون به صرفه بودن قطعات مصرفی آن نمونه ای دیگر از مزیت های سری R  محسوب می‌شود. کشنده های این سری اسکانیا در کلاس کشنده های سنگین وزن 44 تنی قرار گرفته و همچنین در سال 2010 فیس لیفت و یا مورد طراحی مجدد قرار گرفتند و در نهایت سبب شد تا چهره جدید کشنده اسکانیا به بازار ارائه شود و همین تغییر سبب شد تا کشنده اسکانیا به عنوان یک کشنده بین المللی در همان سال وارد بازار های جهانی شود.

طراحی داخلی اسکانیا سری R

استفاده از بهترین متریال در طراحی داخلی داشتن مدل های مختلف با توجه به سلیقه و نیاز رانندگان مانند DAY Cab و Sleeper Cab Low و Sleeper Cab Normal و Sleeper Cab High از نمونه مدل های کامیون اسکانیا سری آر است ، استفاده از ططراحی بسیار زیبا و چشم نواز به دلیل استفاده از جدید ترین و به روزترین متریال تشکیل دهنده مجهز به سیستم های هوشمند و جدید سیستم صوتی مکان یابی ، استفاده از دکمه های کنترلی برای قسمت های مختلف کشنده بر روی فرمان به راننده کمک می‌کند در صورت نیاز به خوبی و به سرعت بتواند از تجهیزات مورد نیاز خود استفاده کند.
وضعیت قرار گیری و راحتی راننده در داخل کابین به صورتی طراحی شده است که راننده می‌تواند به راحتی با داشتن دید کامل به اطراف و جاده با تسلط بیشتری به رانندگی بپردازد ، قابلیت تنظیم به تمام جهت ها را دارد و می‌‌تواند با توجه به نیاز راننده در زاویه مورد نظر قرار بگیرد مهم ترین هدف اسکانیا در سری r تولید کامیون کشنده ای بوده است که رانندگان در زمان گذراندن زمان در داخل آن دچار خستگی و روز مرگی نشوند و حس بهتری را به داخل کابین داشته باشند که همین اتفاق به وقوع پیوست.

طراحی موتور اسکانیا سری R

قدرت بسیار بالا و بهترین کارای از مزیت های آن محسوب می‌شود به دلیل داشتن قدرت بالا توانایی حمل بار های بسیار سنگین را دارد و میتواند به خوبی تا 44 تن بار را جا به جا کند برای استفاده از مسافرت های خارجی بهترین گذینه محسوب می‌شود با داشتن چنین قدرتی توانایی انجام هر کاری را دارد. 

گیربکس  اسکانیا سری آر

استفاده از جعبه دنده Opticruise به همراه استفاده از سیستم OPC5 که تعویض دنده ها به وسیله این گیربکس قدرتمند به خوبی و به نرمی انجام می‌پذیرد استفاده از بهترنی برند در زمینه گیربکس که تاثیر بسیار مهم بر روی حمل و نقل و سرعت جا به جای همچنین میزان مصرف سوخت و آلایندگی هوا دارد.

سیستم تعلیق اسکانیا سری R

استفاده از کمک فنرهایی به شکل سهمی و همچنین به کارگیری از ضربه گیر ها وظیفه ی دمپینگ را دارند و در قسمت انتهایی کشنده از سیستم تعلیق بادی استفاده است.

سیستم ترمز اسکانیا سری آر

استفاده از جدید ترین ترمز ها و ایمنی بسیار بالا در هنگام ترمز های شدید از مزیت های این مدل سری محسوب می‌شود ترمز های استفاده شده و به کار رفته در این کشنده از نوع ASR / ABS /HILLHOLD می‌باشد ، با استفاده از این ترمز ها و همچنین داشتن ترمز اگزور کمک خواهد کرد تا امنیتی بیشتر را تجربه کنید.

نتیجه گیری کلی

استفاده از کشنده های اسکانیا سری آر در سطح جاده ها بسیار رایج است و به دلیل داشتن جدید ترین تکنولوژی های ایمنی و سیتسم آلایندگی یورو 5 می‌تواند گذینه بسیار خوبی برای ترانزیت و حمل و نقل های بین المللی باشد.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

8*1 =


هیچ نظری ثبت نشده است