تاریخچه کامیونت فوسو

۱۷ اسفند ۱۳۹۸
  • 0
  • 1926
تاریخچه کامیونت فوسو

در این مقاله از وب سایت پایه یک قصد داریم تا به معرفی کامیونت های فوسو و تاریخچه آن بپردازیم با ما همراه باشید در ادامه مطلب به معرفی اجمالی این خانواده ببا اصلات میپردازیم.

کامیونت های فوسو از پیدایش تا معروفیت آن ، کامیونت های فوسو به دلیل داشتن اصالت اروپایی و استفاده از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا در بازه های زمانی مختلف توانسته است تا به امروز در زمینه ساخت انواع کامیونت پیشرفت بسیار خوبی داشته باشد استفاده از کامیونت های فوسو شرکت میتسوبیشی در کشور های آسیایی بیشتر به چشم میخورد به همین دلیل است در کشور های شرق آسیایی معروفیت بیشتری دارد.

با داشتن نمایندگی فروش شرکت بهمن لیزینگ در ایران این شرکت توانسته است فروش بسیار خوبی را در بازار ایران داشته باشد و بتواند بازار داخلی ایران را دستخوش تغییراتی از جمله تغییر درخریداران و همچنین داشتن نمایندگی تعمیرات شرکت فوسو در ایران به خریداران این اطمینان را میدهد که بتوانند به خوبی و بدون داشتن هیچ نگرانی محصولات فوسو را در داخل کشور خریداری کنند و در بازار داخلی بتوانند قطعات آن را به خوبی تامین کنند.

شرکت میتسوبیشی توانسته است تنها رقیب شرکت ایسوزو در ایران و کشور های دیگر باشد به دلیل داشتن کیفیت ساخت بسیار بالا استفاده از قطعات مرغوب بازار در طراحی داخلی و موتور آن بسیار  به زیبایی و کارایی این کامیونت کمک کرده است به همین دلیل است امروزه در داخل بازار ایران بسیار طرفدار دارد و البته قیمت بسیار بالا سری فوسو در کنار قیمت بالا کامیونت های ایسوزو قابل تحصین است به دلیل استفاده از قطعات مرغوب این گرانی محصولات قابل توجیه می‌باشد.

تاریخچه 

کامیونت های فوسو و گروه فوسو یکی از زیرمجموعه های کمپانی میتسوبیشی می‌باشند این شرکت به دلیل داشتن قدرت بسیار بالا توانسته است با راه اندازی خط تولید کامیونت های میتسوبیشی محصولی حهانی را تولید کند و وارد عرصه بازار روز نماید. محل تاسیس و راه اندازی این شرکت در کشور ژاپن قرار دارد این کمپانی توانسته است در شهر کاوازکی ژاپن شروع به ساخت سری فوسو کند، شکت دایملر بزرگ ترین شرکت تولید کننده خودرو های سنگین و تجاری در نقا مختلف دنیا می‌باشد این شرکت با داشتن بالاترین درصد سهام گروه فوسو مدیریت این مجموعه را به دلیل داشتن درصد بیشترین سهام برعهده دارد.

تاریخ تاسیس

گروه فوسو با داشتن قدمت چندین ساله یکی از بزرگ ترین خودرو سازی های سنگین در کشور ژاپن محسوب می‌شود این گروه که زیر مجموعه میتسوبیشی است از همان آغاز فعالیت این شرکت شکل گرفته است ، سال 1932 با تولید اولین سری از محصول خود به نام B46 که کاربری اتوبوس داشته به بازار معرفی کرد و وارد بازار های جهانی کرد. البته باید در نظر گرفت گروه فوسو توانسته است با تولید ماشین آلات در تمام زمینه ها بسیار پیشرفت کند در جنگ جهانی دوم این شرکت توانسته است با تولید ماشین های جنگی کمک بسیار زیادی به جامعه بشریت کند.همچنین لقب اولین شرکت تولید کننده جنگنده ژاپنی به آن اختصاص داده شده است.

جالب است بدانید تولید اولین محصول اتوبوس فوسو به شرکت KOBE WORKS محول شده بود و اما پس از گذشت دو سال شرکت مادر نام آن را به میتسوبیشی تغییر داد و در پی این تغییرات شرکت میتسوبیشی به سه قسمت غرب شرق و مرکز تقسیم شد شرکت میتسوبیشی غرب و میتسوبیشی شرق و میتسوبیشی مرکزی که هرکدام از این مناطق مسئولیت قسمت خاصی از تولیدات کمپانی را بر عهده داشتند و قسمت مرکز دفتر اصلی این شرکت بود. در پی این موضوع هر کدام از شاخه های این شرکت برای خود نام مخصوصی را انتخاب کردند ، پس از گذشت سال های با همکاری این شرکت به همراه شرکت های دیگر سبب شده بتواند رد شرکت های دیگر برای همکاری با این شرکت نمایان شود و بتواند به خوبی با همکاری شرکت های دیگر بتواند به پیشرفت آن کمک کند ، 

با استفاده از همکاری میان دو شرکت توانست این شرکت با داشتن سهام ساخت و اجازه ساخت شرکت ولوو مدل AB  را از شرکت ولوو تولید کند ، در سال 2001 پس از گذشت سال ها تجربه و تولید محصولات شرکت های دیگر توانست نامی مستقل از خودش را برای فعالیت های مداوم و بهتری و در نتیجه مستمر تر آغاز کند. واما در سال 2007 جشن موفقیت های شرکت فوسو آغاز شد. اما هم اکنون شرکت میتسوبیشی و گروه فوسو تحت نظر گروه دایملر AG می‌باشد که در تمام نقاط دنیا توانسته است به خوبی محصولات خود را وارد عرصه جهانی کند.

سخن آخر

شاید اگر با وجود این همه قدرت و پیشینه بسیار بزرگ شرکت میتسوبیشی اگر تولیدات آن در داخل کشور شروع به فعالیت میکرد و در کنار کامیونت های ایسوزو شروع به ساخت می کردند به بازار داخلی کمک های بسیاری میکرد به طوری که دیگر جایی برای کامیونت و محصولات چینی در بازار ایران نبود و این شرکت میتوانست به خوبی در کشور ایران رشد کند.

محصولات تولید شده توسط این کمپانی دارای قدرت بسیار بالایی در بازار میباشد توانایی های بسیار بالایی دارد و در نهایت میتواند به عنوان یکی از بهترین ها در صنعت خودرو سازی یاد کرد که امروزه در بازار های جهانی به خوبی درخشیده است و توانسته بازار جهانی را در دست خود بگیرد ، از قدیم محصولات تولید شده توسط شرکت های ژاپنی بسیار طرفدار داشتند و امروز هم چنان با گذشت سال ها هنوز هم این محبوبیت در جای خود باقی مانده است.

افزودن نظر جدید


لطفا معادله روبرو را حل کنید

6*1 =


هیچ نظری ثبت نشده است